Učíme se ze svých chyb ve snaze dosáhnout světlých zítřků
Michal Bobek dopsal 86. verzi recenze filmového trháku „300“, aby mu ji Tomáš Baldýnský poosmdesáté třetí vrátil k přepracování (3 verze byly tak špatné, že to dokonce poznal i Michal sám a ostentativně je spálil). Tak snad příště, Michale!
Jan Komárek šel konečně do sebe a přihlásil se do kurzu Johna Yooa nazvaného „Jak správně napsat Torture Memo.“ Úspěšní absolventi poskytnou vězňům na Guantanámu sérii přednášek na téma „Proč nás neváží Ženevské konvence, aneb když nespíte, promluvíte.“
Petr Bříza se vydal do Texasu, kde sklidil mezi místními prokurátory velký úspěch se svou přednáškou o totalitě lidských práv v Evropě. V následné diskusi o účinnosti trestu smrti Petr narazil na drobný problém s testy DNA, jež odhalily poměrně vysokou efektivitu texaské justice v popravování nevinně odsouzených. Poté, co se dozvěděl, že „když se kácí les, holt létají třísky“, vydal se na své osvětové cestě za Madonnou, aby jí vysvětlil, proč nesmí adoptovat černouška.
Vojtěch Šimíček, Pavel Molek a Zdeněk Kühn se vydali pod vedením náčelníka Josefa Baxy na expedici do Antarktidy v rámci výzkumného projektu „Tučňáci, internet a Nejvyšší správní soud.“ Náklady hradí ESD, kterého náčelník požádal o příspěvek dopisem psaným plynnou francouzštinou.
Zdeněk Kühn si bohužel na cestu na točnu zapomněl přibalit učebnice „Jak správně blufovat o právní logice“ a „Až se jednou stanu právním teoretikem“.
Jan Passer se musel své účasti vzdát, aby stihl uzávěrku kapitoly „Založení sdružení a jeho právní účinky“ do příručky „Rádce holé lebky.“
Konečně Jiří Kindl si podobně jako Jan Komárek začal doplňovat mezery ve vzdělání a zapsal se do kurzu „Falešné větičky Evropské ústavy“ pořádaného Centrem pro ekonomiku a politiku. Účastníci dostanou zbrusu novou, v pořadí již 121., knihu pana prezidenta, tentokrát zaměřenou na novou oblast jeho zájmu, nazvanou „Rok šedesátý sedmý – tajemství manželské věrnosti.“ A po skončení kurzu půjdou všichni do Prčic.