sobota 7. března 2009

Journal of Private International Law Conference 2009

Všechny praktiky, teoretiky a další příznivce mezinárodního práva soukromého v nejširším slova smyslu bych rád upozornil, že Journal of Private International Law pořádá v polovině dubna svou pravidelnou bianuální konferenci. Místem konání je tentokrát škola mému srdci nejbližší, tedy NYU. Na programu jsou teoretické i praktické aspekty aktuálních témat ze všech oblastí mps. Účastníci si tak mohou poslechnout příspěvky týkající se arbitráží, volby práva/soudu, uznání a výkonu rozhodnutí, práva mezinárodního obchodu či možného nového “Restatementu” amerického mezinárodního práva soukromého (nebo lépe řečeno “Conflict of Laws”).

Mezi vystupujícími najdeme severoamerická i evropská esa v oboru, ať již jde např. o prof. Symeonidese, Michaelse, Beaumonta či profesorky Silberman, Muir Watt nebo Janet Walker. Samotné konferenci předchází jednodenní Pocta prof. Lowenfeldovi, kde budou další význačná jména (např. prof. Alvarez, Meron, Donovan či Bermann) diskutovat oblasti, jimž se tento doyen NYU věnuje a věnoval, tedy vedle mps také mezinárodní právo veřejné.

Veškeré podrobnosti a související odkazy naleznete zde.

I když je New York pro našince trochu z ruky, třeba se některým z čtenářů JP podaří konference zúčastnit. Věřím, že nebudou litovat.

Žádné komentáře: