03 října 2007

„Post-docy“ na hezkých destinacích

Jen krátké upozornění pro začínající české akademiky (ulovení Ph.D. podmínkou) na dvě velice zajímavé možnosti post-doktorandských stipendijních pobytů:

Ten první je přirozeně na tom nejzajímavějším Institutu, tedy Evropském univerzitním institutu. Jedná se o Max Weber Fellowships, které byly spuštěny minulý rok. Deadline pro přihlášky na akademický rok 2008 - 2009 je 25. října 2007. V případě, že by tato možnost někoho zajímala a chtěl vědět další informace, nechť se neváhá ozvat.

Druhá možnost je o něco exotičtější: Go8 European Fellowships jsou stipendia určená pro mladé akademiky (do pěti let po získání Ph.D.), aby jeli na půl roku pracovat na jednu z významnějších australských výzkumných univerzit. Tento rok jsou stipendia rezervována pro uchazeče ze středních a východní Evropy, mimo jiné z České republiky. Jistý mínus je ve skutečnosti, že deadline pro přihlášky je doslovnou dead line, a to 5. října 2007.

1 komentář:

Michal Bobek řekl(a)...

A zde ještě jedna informace o Post-docu, tentokrát v Londýně:

British Academy Visiting Fellowships 2007-08

The British Academy is pleased to announce a call for applications under this year's round of its Visiting Fellowship scheme. The scheme is intended to enable early-career overseas postdoctoral academics to come to the UK for at least two months in order to carry out research in a British institution, in conjunction with a UK academic.

The scheme is open to application by any scholar from outside the UK who has obtained a PhD after January 2002, or who is of equivalent status. Application must be made with a UK-based academic sponsor whose home institution is willing to host the visit (UK institutions can apply to the Academy for the full economic cost of hosting the visiting scholar).

The closing date for applications is 23 November, for visits to take place
after 1 May 2008. Results of the competition will be announced in late March 2008.

Further information together with application forms and notes of guidance (for both candidates and host institutions) are available from the Academy's website:
http://www.britac.ac.uk/funding/guide/intl/visfells.html

Contact:
International Relations, The British Academy
10 Carlton House Terrace, London SW1Y 5AH
Tel 020 7969 5235 Fax 020 7969 5414
vf@britac.ac.uk