pondělí 14. června 2010

NSS: Asistent předsedy soudu

Předseda Nejvyššího správního soudu hledá vhodného kandidáta na místo asistenta.

Požadavky:
- vysokoškolské magisterské vzdělání v oboru právo;
- bezúhonnost;
- české státní občanství;
- analytické a systémové myšlení, schopnost nadprůměrné právní argumentace;
- výborná znalost alespoň jednoho cizího jazyka (angličtiny, případně též němčiny), znalost (i pasivní) každého dalšího jazyka vítána;
- orientace v právních informačních systémech českých, případně též evropských a zahraničních, dobrá znalost práce s počítačem;
- komunikativnost a schopnost práce s lidmi.

Hlavní náplň práce představuje zpracovávání podkladových materiálů pro rozhodovací činnost soudce, dále pak spolupráce při činnostech plynoucích z funkce předsedy soudu v rámci správy soudu. Počítá se také s pracovním zapojením do činností Oddělení dokumentace a analytiky.

Práce je také vhodná pro začínající právníky, pomýšlející na práci v některém z justičních povolání (soudce, státní zástupce, advokát). Jedná se o pracovní poměr na plný úvazek, který se řídí § 14 soudního řádu správního a dále zákoníkem práce. Platové ohodnocení se řídí zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce, a vyhláškou č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

Strukturovaný životopis zasílejte prosím nejpozději do 20. 6. 2010 na adresu: ales.roztocil(zavináč)nssoud.cz, kam můžete případně směrovat i své dotazy.

Termín nástupu je 1. 8. 2010 či, na základě dohody, kdykoliv po tomto datu.

Žádné komentáře: