čtvrtek 6. května 2010

Právo, ekonomie a politika od Richarda Epsteina

Chtěl bych naše čtenáře upozornit, že Wolters Kluwer společně s CEVRO Institutem vydal knihu statí vynikajícího amerického teoretika, čelného představitele ekonomické analýzy práva, profesora chicagské univerzity Richarda Epsteina. Kniha sestává z Epsteinových statí kritizujících antidiskriminační zákonodárství, behaviorální ekonomie, altruismu na příkladu transplantace orgánů, výletu do "klasického" světa přirozeného práva atd. Cena publikace je více než příznivá (299 Kč).

2 komentáře:

David Kosař řekl(a)...

Epstein už je na NYU:)

http://www.law.nyu.edu/news/ECM_PRO_059743

Jakub Jošt řekl(a)...

Bol sa na prednaska RE v Bratislave, pomerne nedavno. Priznam sa, tak trivialnu hodinu a pol som uz davno nezazil. Skutocny nazov prednasky mal zniet "Pravo v kontexte predmetu Nauka o spolocnosti pre 3. rocnik strednych skol".

Nespochybnujem odbornost Epsteina. Mam vsak pocit, ze ked sa pozve nejaka akademicka celebrita do vychodnej Europy, ma tento prednasajuci vzdy pocit, ze nas musi naucit co to je "trhove hospodarstvo", "sloboda" a pod. Ma niekto podobnu skusenost z Ciech? Je to tym, ze organizatori instruuju prednasajuceho, aby k posluchacom pristupoval ako k studentom strednej skoly?