pátek 7. října 2016

Z Číny až na druhý konec světa – přivítání Petry Novotné

Během léta nás svými postřehy z Číny zásoboval Hubert Smekal, za což mu děkujeme. Poučili jsme se předem, že v Číně nikdy nemáme pít dobrovolně baijiu, dozvěděli jsme se, že vysvětlovat čínským studentům podstatu plagiátorství se míjí jakýmkoli účinkem (stranou ponechme to, jaké má vysvětlování účinky na studenty české), a uvědomili jsme si, jaké máme štěstí, že u nás nemusíme kvůli efektivnímu studiu před zkouškami chodit do hotelu.

S příchodem podzimu se přesuneme asi o 11 000 km na východ, případně 14 000 km na západ – záleží na tom, na kterou stranu budete točit globusem.  Naše říjnová hostka Petra Novotná je právě usazená v americké Cambridgi; na Harvardově univerzitě právě začala studovat tamější LL.M. Do univerzitních lavic zasedá po několika letech strávených na Soudním dvoře EU v Lucemburku, kde pracovala jako právník-lingvista. V mezidobí navíc stačila v Brně dokončit doktorát, v rámci kterého se věnovala svému oblíbenému MPSku.

Vítáme Petru na blogu a těšíme se na její příspěvky, ať už budou o studiu v USA, o práci v Lucemburku nebo o jiných tématech.

Žádné komentáře: