čtvrtek 29. listopadu 2012

Antitrust jinak

Dnes ráno jsem si vzpomněl na tři věci z oblasti antitrustu, na které jsem nedávno narazil a které mě zaujaly i pobavily.

První je amicus curiae předložený Bobem Kohnem na téma související s případem Apple vs DOJ rozhodovaným u obvodního soudu v New Yorku. Amicus curiae je neobvyklý, neboť je zpracován jako komiks, ve kterém autor vysvětluje svůj pohled na věc a na chyby, které DOJ při šetření případu udělal.

Dokument je k dispozici na http://antitrustlair.files.wordpress.com/2012/09/104906877-kohn-amicus-2.pdf
Další věcí je krátký film The Marker z „produkce“ australského soutěžního úřadu (ACCC). Záměrem ACCC je oslovit zaměstnance, kteří vědí o uzavřených kartelových dohodách svých zaměstnavatelů, aby tyto informace sdělili ACCC a upozornit je na situace, ve kterých se mohou ocitnout a kterých by se měli vyvarovat. Určitě by bylo zajímavé analyzovat závislost mezi zveřejněním snímku a změnou počtu „markerů“. Každopádně snímek má výbornou kvalitu a opravdu působí jako skutečný film.

Film je k dispozici na http://www.accc.gov.au/content/index.phtml/itemId/1073703Na závěr kuriózní recenze knihy EU Competition Law and Economics[1] na http://www.youtube.com/watch?v=Bkw5bkLpJlw. Pobavil mě začátek recenze („kniha není moc téžká a má standardní formát,...“). Nicméně určitě se jedná o zajímavou a užitečnou knihu, jejíž autoři se dlouhodobě věnují oblasti evropského soutěžního práva a soutěžní ekonomie.

--------------------------------------------------------------------------------

[1] Detaily ke knize viz http://ukcatalogue.oup.com/product/9780199566563.do#.UGtdir_qNdg

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Niekto veľa číta Chillin' Competition.