úterý 29. ledna 2008

Diplomy Akademie evropského práva Evropského univerzitního institutu ve Florencii

Poněvadž jsme zde několikrát inzerovali letní akademii evropského práva, která se koná každý rok na přelomu června a července na Evropském univerzitním institutu ve Florencii, mám velkou radost, že také mohu upozornit na úspěch, který na akademii v loňském roce zaznamenali dva čeští právníci - Jaroslav Šuchman v sekci práva EU a Jan Kratochvíl v sekci lidských práv. Oba získali diplom, který akademie udělí těm, kdo úspěšně složí závěrečnou zkoušku (jak taková zkouška vypadá se můžete podívat zde) a jsou tak jejími skutečnými absolventy, nikoliv pouze účastníky.

Moc jim oběma blahopřeji a doufam, že jejich úspěch třeba přiměje další účastníky z České republiky vypravit se strávit počátek léta s evropským právem. Program akademie na rok 2008 naleznete zde (pdf) pro sekci lidských práv a zde pro právo EU. Uzávěrka přihlášek je 14. dubna 2008.

2 komentáře:

Jan Kratochvíl řekl(a)...

Děkuji moc za blahopřání:-) Jinak samozřejmě letní školu ve Florencii mohu také jen doporučit. Jak určitě všichni kdo tam byli potvrdí, již samotné dva týdny v červnu ve Florencii jsou dost příjemné:-) A škola, už když se podíváte na seznam vyučujících, nutně musí být vynikající. Tedy teď mluvím o lidskoprávní sekci, ale pro právo EU to určitě nebude jiné. Jenom aby někdo nebyl uveden v omyl - je to sice Akademie evropského práva, ale v té lidskoprávní sekci jde čistě o mezinárodní právo. Evropského (ve smyslu EU) tam moc nebude. Vloni se EU práva týkal jeden blok přednášek z celkově asi sedmi. A když se dívám na letošní téma, tak to bude asi nula.

Anonymní řekl(a)...

Ráda bych se zeptala, zda se někdo letos chystá na letní školu ve Florencii (konk. EU Law Session)?

Lucia Zubekova