sobota 2. února 2013

Lord Denning Revival

Jeden můj spolužák nedávno vyhrabal stařičký rozhovor s Lordem Denningem v rozhlasové relaci BBC s názvem „Desert Island Discs“. Lorda Denninga, legendu britské justice, není třeba pravidelným čtenářům tohoto blogu představovat (viz zde a zde). Píše se rok 1980 a pořad se točí okolo 10 věcí (8 nahrávek, knihy a jednoho luxusního předmětu), které by si Lord Denning s sebou vzal na opuštěný ostrov. V mezidobí Lord Denning rozjímá o své soudcovské filozofii, životě, vesmíru a tak dále.  

Nahrávka je dostupná zde. Za nejlepší považuji pasáž, kde Lord Denning zmiňuje dopis nešťastného studenta právnické fakulty, který ho snažně prosí, ať nemění britské právo aspoň do zkouškového, a pasáž, kde Lord Denning vysvětluje, proč ho nebavilo soudit v Odvolací komoře Sněmovny lordů a proč se radši vrátil v pozici Master of the Rolls na Court of Appeal. Jako bonus si užijete trošku staromódní muziky. 

Vřele doporučuji zejména těm, komu se líbil film Midnight in Paris. Rozhovor s Lordem Denningem je totiž cesta do minulosti.

1 komentář:

Tomas Pavelka řekl(a)...

Mohu potvrdit, že v rámci tradice dopisů Lordu Denningovi, aby v určité rozumné době před zkouškovým obdobím neměnil žádný z klasických precedentů, studenti v podobném duchu píšou na Court of Appeal i Supreme Court dodnes.

Možná taky p. Řápkovou a další výtečníky potěší, že jsou s Denningem v jednom rekordmanském pytli. Vystudoval práva na Oxfordu za 8 měsíců.