pondělí 29. června 2015

Různé -- hlavně antitrust

Níže uvádím vicero odkazů na texty, které mne v poslední době zaujaly. Převážně jde o věci související s antitrustem, ale je tam např. i troška k OBERGEFELL ET AL. v. HODGES, DIRECTOR, OHIO DEPARTMENT OF HEALTH, ET AL.Začnu od konce. 

Díky pěknému postu na Chillin' Competition jsem si opět připomněl, že soutěžní právo je "an odd legal animal". Také jsem si se zájmem přečetl několik odkazů ke zmiňované kauze Obergefell v Hodges, a to příspěvek soudce Posnera (který je mj. autorem také Antitrust Law), popř. toto a toto k disentu Scalii a Thomase.

Z dalších pak jen přehledově: 

 - zajímavý článek: A. Ezrachi a M.E. Stucke: Artificial Intelligence & Collusion: When Computers Inhibit Competition 

 - dotazníková akce mezi antitrust partnery ze strany Global Competition Review - interview s Bruno Lasserre (šéf soutěžního úřadu) 

 - Friday Slot s Margrethe Vestager - komisařka pro soutěž 

 - zajímavá studie na The economics of open and closed systems, jejíž přečtení by jistě neuškodilo žádnému úředníkovi na soutěžním úřadě; stručné shrnutí od Chillin' Competition zde 

 - výběr článků ze strany Concurrences pro rok 2014 v oblasti antitrustu, a to jak akademických, tak byznysových; mnoho z nich opravdu stojí za přečtení

Žádné komentáře: