01 listopadu 2011

Rozloučení s Markem Antošem a přivítání Markéty Trimble

S mlhavým ránem prvního listopadového dne přichází opět čas loučení a vítání. Loučíme se s Markem Antošem a děkujeme za jeho říjnové posty. Nemluvím myslím jen za sebe, když vyjadřuji přání, aby se na Jiné právo vracel i nadále, alespoň jako občasný blogger. Markovým nástupcem v roli hosta je Markéta Trimble, která v současné době učí na William S. Boyd School of Law v Las Vegas. Markéta je absolventkou PF UK a na přelomu posledních dvou století působila v české státní správě. Když jsem v r. 2004 přicházel na tehdejší odbor evropské integrace na Ministerstvu spravedlnosti, ona z něj zrovna odcházela. Minuli jsme se o pár dní, aniž bychom se potkali. Její jméno tak na mne vykukovalo jen z různých dokumentů a slyšel jsem o ní z vyprávění jejích spolupracovníků. Pamatuji se, jak jedna kolegyně o Markétě prohlásila, že je nejlepší právničkou, jakou kdy poznala. Tím spíše jsem doufal, že budu mít příležitost se s touto osobou někdy potkat. Podařilo se to až v r. 2009 v souvislosti s konferencí na NYU, před níž se mi Markéta sama ozvala, když viděla mé jméno v programu. Potkali jsme se tehdy v Praze a pak i v New Yorku. Markéta v té době dokončovala svá J.S.D. studia na Stanfordu a plánovala akademickou dráhu v USA, kterou v r. 2010 také zahájila. Jelikož se netajím tím, že mám pro americký systém právnického vzdělávání slabost, na Markétiny posty se opravdu těším; o to více, že jednou z jejích oblíbených oblastí je mezinárodní právo soukromé nebo-li conflict of laws. Neptal jsem se Markéty, zda budou převažovat posty z této oblasti nebo z okruhu práva duševního vlastnictví, jež také učí, či zda se v jejích příspěvcích objeví zážitky z výuky práva v městě hazardu. Stejně jako vy se nechám překvapit a věřím, že příjemně. Markéto, tak ať Tě blogování na Jiném právu baví;)

2 komentáře:

  1. Anonymní1/11/11 09:41

    Jestli mohu mít prosbu ohledně postu komparace právnického vzdělávání na UK (jak jej sama zažila), předměty rozsahy apod. se stejným vzděláním v USA. Klady a zápory obou vzdělávacích systémů a skladby předmětů, doba a rozsa výuky a následné možnosti vstupu do advokátních komor z jednotlivých oborů.

    Děkuji

    Patrik Šebesta

    OdpovědětVymazat
  2. Anonymní1/11/11 17:41

    Dekuji Petrovi Brizovi za mile uvitani. Je to pro mne velka cest hostovat na Jinem pravu.

    Patrikovi Sebestovi dekuji za napad na prispevek. Pokusim se neco k tomu tematu napsat. A take doufam, ze nezklamu Petrova ocekavani ohledne moznych temat prispevku!

    Marketa Trimble

    OdpovědětVymazat