středa 21. září 2016

ČSESP Moot Court 2016

Česká společnost pro evropské a srovnávací právo připravila ve spolupráci se studentským spolkem Common Law Society 1. ročník česko-slovenského moot courtu z práva Evropské unie. Níže naleznete nejdůležitější informace o moot courtu, včetně zadání případu, pravidel a časového harmonogramu soutěže. 

ČSESP Moot Court je určen všem českým a slovenským studentům, kteří se chtějí zdokonalit v prezentování právního případu v písemné i ústní formě. Účelem projektu je zejména přiblížit studentům praktický rozměr práva EU, naučit je prezentovat právní argumenty a připravit je na případnou budoucí účast ve větších (mezinárodních) moot courtech, jako například CEEMC nebo ELMC. Tento moot court je tak určen zpravidla (avšak nikoliv výlučně) studentům nižších ročníků, kteří mají doposud malé nebo žádné zkušenosti s tímto typem aktivity.

Dvou až čtyřčlenné týmy se mohou přihlásit do neděle 16. 10. 2016. Písemná podání je nutno zaslat organizátorům do pátku 11. 11. 2016. Nejlepších osm týmů soutěže se utká o celkový triumf v pátek 2. 12. 2016 na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.


Veškeré informace o soutěži, včetně zadání případu, naleznete v následujících dokumentech:


A co dál? Nezapomeňte nám včas zaslat Vaši registraci a nadále sledujte náš web i Facebook, kam budeme pravidelně přidávat aktuální informace. V případě jakýchkoliv otázek nás prosím neváhejte kontaktovat na info[at]csesp.cz.
Žádné komentáře: