pátek 2. ledna 2015

Medzi Oxfordom a Prahou

S novým rokom prichádza tiež nový mesiac a s novým mesiacom nový hosť. V januári 2015 ním bude Květoslav Tomáš Krejčí, ktorého týmto na JP srdečne vítame. 

S Květoslavom som sa stretla pred pár mesiacmi, keď sme so študentským spolkom Oxford University Czech and Slovak Society neformálnou recepciou otvárali akademický rok a vítali českých a slovenských študentov. Květoslav o sebe na úvod prezradil, že je postgraduálnym študentom teológie a že hovorí japonsky. Až v priebehu večera sa medzi rečou zmienil o tom, že je tiež partnerom pražskej pobočky medzinárodnej advokátskej kancelárie, kde sa venuje korporátnemu a bankovému právu. Prekvapenie sa mi nepodarilo skryť - hneď som sa začala vypytovať, ako sa človek dostane od práva k teológii, resp. ako sa dokáže venovať obom naraz. Dozvedela som sa mnohé zaujímavé veci, mimo iné tiež to, že Květoslav svoje dva koníčky dokázal skombinovať a nedávno začal učiť cirkevné právo. O tejto netradičnej kariére, ale tiež o štúdiu na oxfordskej teologickej fakulte či o podobnostiach medzi interpretáciou právnych a biblických textov sa dozviete, ak nás budete čítať i tento mesiac.

Milí čitatelia, ďakujeme vám za priazeň v uplynulom roku a do prichádzajúceho roku 2015 vám prajeme všetko dobré a tešíme sa na vaše podnetné komentáre!