úterý 16. září 2014

Odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra hledá právníka

Ministerstvo vnitra ČR, odbor bezpečnostní politiky, hledá uchazeče o  pracovní pozici právník - referent společné státní správy a samosprávy.
Hledáme energické, iniciativní, přemýšlivé a netuctové kolegy se smyslem pro povinnost. Odbor bezpečnostní politiky je založen na práci samostatného jedince uvnitř dynamického týmu, proto požadujeme originalitu, komunikativnost, kreativitu, pečlivost, samostatnost myšlení a odvahu nalézat nová řešení. I v nesnadných podmínkách se vždy snažíme o dosažení vytyčených cílů, nikdy se nevzdáváme, překážky vítáme a jejich překonáváním se zlepšujeme, nikdy nechceme ustrnout. Naše řešení mají být praktická, s reálným dopadem, chceme skutečné viditelné výsledky, zapojujeme zdravý rozum. Velmi nám záleží nejen na odborných, ale i na lidských kvalitách všech našich kolegů.


Nabízíme:
 • zcela nekonvenční milieu neobvyklé v orgánu státní správy
 • zajímavou práci, která má smysl
 • individuální finanční ohodnocení na základě dosažených výsledků (osobní příplatek)
 • možnost profesního i osobního růstu
 • příjemné, kolegiální prostředí
Náplň práce:
 • široký záběr v oblasti trestního práva, vnitřní bezpečnosti a souvisejících právních oborů, zejména pokud jde o právní rámec fungování policie, např. problematika efektivního trestního řízení, výnosů z trestné činnosti, korupce, domácího násilí a terorismu
 • příprava legislativy v této oblasti a odpovědnost za celý legislativní proces (připomínkové řízení, projednávání návrhů v rámci Legislativní rady vlády)
 • tvorba věcných řešení v uvedených oblastech i podíl na jejich uvádění do praxe
 • agenda právních nástrojů EU v dané oblasti včetně jejich vnitrostátní implementace
 • zastupování zájmů ČR v rámci působnosti odboru na jednání pracovních orgánů EU a s tím spojená agenda, koordinace jednotlivých vnitrostátních pracovišť v této oblasti, příprava podkladů, stanovisek a jejich prezentace na mezinárodní úrovni
Místo výkonu práce: Praha

Kvalifikační požadavky: ukončené VŠ vzdělání na některé z právnických fakult (magisterský studijní program)

Další předpoklady:
 • jazykové znalosti (anglický jazyk na výborné úrovni, další jazyky vítány)
 • znalost práce na PC (především sad MS Office)
 • řidičský průkaz skupiny B vítán (není podmínkou)
 • trestní bezúhonnost (výpis z rejstříku ne starší dvou měsíců – doložit až při případném nástupu)
 • schopnost komunikace, kreativního a samostatného myšlení, práce s informacemi a odvaha nalézat nová řešení
 • ochota pracovat v časové tísni a v případě potřeby i mimo pracovní dobu
 • samostatnost, flexibilita, pečlivost
 • předchozí praxe vítána, není však podmínkou
 • ochota projít psychotesty a získat bezpečnostní prověrku
Platové zařazení: Podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, 14. platová třída, osobní příplatek podle dosahovaných výsledků, doba neurčitá
Požadované doklady: životopis, případně také motivační dopis

Předpokládaný nástup do zaměstnání je od 1. října 2014.


Nabídku s životopisem je možné zaslat nejpozději do 30. 9. 2014 na: karel.backovsky@mvcr.cz s předmětem "OBPr - právník" 
nebo na adresu:

Misterstvo vnitra
Odbor bezpečnostní politiky
pošt. schránka 21/OBP
Nad Štolou 3, 170 34   Praha 7

6 komentářů:

Bohdan Knězek řekl(a)...

Předpokládaný nástup do zaměstnání 1. října, životopisy do 30. září. Může se jednat o chybu, může tam pracovat někdo extrémně výkonný, ale nemůžu se zbavit podezření, že se jedná jen o formalitu a je předem rozhodnuto...

Karel Bačkovský řekl(a)...

Inzerované pracovní místo je volné od 1.října, výběrové řízení již probíhá, ale vzhledem k jeho časové náročnosti (3kolové řízení zahrnující psychotesty) a faktu, že bude v dohledné době uvolněno ještě jedno obdobné místo, byla lhůta pro zasílání životopisů prodloužena s tím, že datum nástupu bude určeno po dohodě s vybranými uchazeči.

Jan Navrátil řekl(a)...

Jistě je vítaným osvěžením, když nabídky státní správy nejsou banální a připomínají texty některých vůdčí firem, ale ať to čtu zprava doleva a zleva doprava, tak fakt nevím, co je obsahem práce. Trochu mi to připomíná použitýmí frázemi práci klasického českého úředníka - totiž že ať dělá anebo nedělá výsledek je stejný, viz. tvorba věcných řešení v uvedených oblastech i podíl na jejich uvádění do praxe,agenda právních nástrojů EU v dané oblasti včetně jejich vnitrostátní implementace).

Očekával bych volání spíše zkušených cyniků, ale tohle připomání hledání proaktivních "lemplings", kteří jen neví, kam a do čeho lezou.

Jan Potměšil řekl(a)...

Tak ta náplň práce je IMHO docela konkrétní. Kdo má skutečně zájem, může se podívat i na web mvcr.cz nebo zeptat.

Osobně pak potvrzuji, že OBP je v rámci státní správy ostrůvkem pozitivní deviace, ať už jde o styl řízení nebo způsob práce (nebyrokratický přístup, podpora iniciativy).

Patrik Šebesta řekl(a)...

Kvalifikační požadavky: ukončené VŠ vzdělání na některé z právnických fakult (magisterský studijní program)

V souvislosti s náplní práce "široký záběr v
oblasti trestního práva, vnitřní bezpečnosti a souvisejících právních
oborů, zejména pokud jde o právní rámec fungování policie, např.
problematika efektivního trestního řízení, výnosů z trestné činnosti,
korupce, domácího násilí a terorismu" jde o naproto diskriminační a neodůvodnění požadavek.
Mnohem blíže dané pozici, než obecné právnické vzdělání je vzdělání třeba na policejní akademii či vysoké škole v oblastech bezpečnostní politiky (FSV UK, CEVRO apod.) či v oboru veřejná správa (PF MU apod.), pokud se někdo na bezpečnost specializuje. Na všech těchto školách se učí legislativní proces, a všichni, tj. i absolvneti PF se musí pro svojí praxi legislativce tu legislativu několik let učit. Ani název pozice "právník" naprosto neznamená, že musí jít o absolventa PF (viz weby mnoha ministerstev či třeba Magistrátu hl.m.Prahy).

Ale stále lepší, než, když tuto podmínku nebudete přesně uvádět a potom životopisy rovnou hodíte do koše...

Patrik Šebesta řekl(a)...

Souhlas s Honzou Potměšilem. Z pozice někdy i protivníka, v rámci legislativy, musím říci, že OBP se za ta léta hodně změnilo v přístupu, oproti jiným odborům na MV. Ani u těch připomínkových řízení to není "dlouhodobá poziční zákopová válka", ale spíše takový "přátelák v paintballu"... i když se někdy změní v bitku alá Maringhellův Minimanual of the Urban Guerilla :-)